Sarah Grup’un hazır giyim sektörüne girmesi, 1982’de bir grup öğrenci arkadaşın bir araya gelerek hayallerini gerçeğe dönüştürmek için Kayra markasını ortaya çıkarmaları ile başlamıştır.

Sarah grubun en köklü markası olan Kayra; manto, kaban ve pardesü üretimi ile konfeksiyon sahasında üretim yapmaya başlamış ve kısa sürede Türkiye'nin önemli firmaları arasında yer almıştır. İlerleyen yıllarda, etek, pantolon, ceket, manto, kaban , trençkot ve elbise üretimi ile ürün yelpazesini genişleterek tam bir koleksiyon firması olmuştur. Hızla kazanılan başarıdan güç alan firma yöneticileri 1998'de Sarah Konfeksiyon A.Ş.yi kurmuştur.

 Kısa süre içinde alt markalara sahip olarak, farklı kitlelere özel üretim yapmaya başlayan Sarah Grup, ürün çeşitliliğini ve kalitesini artırarak yola devam etmiştir. Grubun markaları;  KAYRA, DOQUETIARA ürünlerini yurt içi ve yurt dışında müşterileriyle buluşturmaktadır.

 Kayra, kurulduğu günden beri dünyada tekstil ve ilgili alanlardaki tüm gelişmeleri ve trendleri yakından takip eden, hedef kitlesinin istek ve beklentilerini iyi analiz eden, bu bağlamda pazarda önemli bir boşluğu dolduran bir marka olmuştur. Her sezon müşterilerini heyecanlandıran yeni koleksiyonlar ile büyük beğeni toplayan,  rakipleri tarafından ilgiyle izlenen, hedef kitlesiyle arasında kurduğu güven ilişkisini daima üst düzeyde tutmaya önem veren bir firmadır. Markaya ait ürünler tasarım, malzeme, kalıp ve işçilik olarak dünyanın her tarafında geçerli olan standartlara göre yüksek kalitededir.

 Kayra, dünyada yaşanan ekonomik, sosyal ve siyasal problemlere rağmen gerek yurt içi, gerek yurt dışında istikrarlı büyümesini sürdürmektedir.500.000 Adet/Yıl üretim kapasitesiyle yurt içi ve yurt dışında 300 ayrı satış noktasında müşterileri ile buluşmakta olup, üretiminin yaklaşık %30’unu ihraç etmektedir. Bu bağlamda yaklaşık 20 ülkede, 50’ye yakın farklı noktada Kayra ürünleri tüketiciye ulaşmaktadır. Kayra, Ankara’nın tekstil bölgesi Balgat’ta bulunan genel merkezi ve modern üretim tesisleriyle hizmet vermektedir.

 KAYRA istikrarlı yükselişini sürdüren bir marka olarak, ekonomik başarıları ile de dikkat çekmektedir. TOBB ve TEPAV tarafından, 2015’in Mayıs ayında açıklanan verilere göre, Türkiye’de en hızlı büyüyüyen ilk 100 firma arasına girmiştir. Bunun yanında Kayra, Socialbakers verilerine göre, 4.5 milyon takipçisiyle, sosyal medyada Türkiye’de en fazla beğenilen ilk 5 marka arasındadır.*

2012 yılında kurulmuş olan Doque markası, üretimini grubun trençkot ve pardesü üzerine yoğunlaştırmıştır. Yurt içi ve yurt dışı müşterilere, İstanbul showroom’da hizmet vermektedir.

2017’de kurulan Tiara markası, özel davet elbiseleri/abiye ürünler üzerine yoğunlaşmaktadır. Ankara showroom’da hizmet vermektedir. Geleneksel haute couture kültürüne yeni bir soluk katmayı amaçlayan marka, modern tasarımları üstün el içliği ve yüksek kalite malzemeler ile birleştirmeyi hedeflemektedir.